Mapa witryny Mail Strona domowa

AKTUALNOŚCI

37% pracodawców ma problem ze znalezieniem pracownika, ...
Spowalniająca gospodarka w całej Europie zmienia rynek p ...
Polacy podbijają norweski rynek pracy. W 2011 roku, ...
 

» OFERTY PRACY ZA GRANICĄ
» Sprawdź agencję zatrudnienia
» Portale pośrednictwa pracy za granicą
» Irlandia
» Niemcy
  -  Zasady zatrudnienia i warunki pracy
  -  Prowadzenie działalności gospodarczej
  -  Transfer zasiłku dla bezrobotnych
  -  Opieka medyczna
  -  Uznawalność dyplomów i kwalifikacji
  -  Jak szukać pracy w Niemczech
  -  Dojazd do Niemiec
  -  Życie i mieszkanie w Niemczech
  -  Warto wiedzieć
» Wielka Brytania
» Włochy
» Szwecja
» więcej krajów

Strona główna > Praca za granicą > Życie i mieszkanie w Niemczech


Życie i mieszkanie w Niemczech

Zakwaterowanie

Przeciętny koszt wynajmu mieszkania:

  • Hamburg 6,13 euro/m2
  • Stuttgart: 6,50 euro/m2
  • Monachium: więcej niż 11,5 euro/m2

Cena nie zawiera opłat za wodę, prąd i ogrzewanie. Przeważnie przy wynajęciach należy doliczyć kaucję, która wynosi równowartość 3 miesięcznych opłat.

Rynek nieruchomości w Niemczech: opiera się przede wszystkim na wynajmie. Więcej niż połowa Niemców wynajmuje mieszkania. Wiąże się to głównie z wysokimi cenami zakupu mieszkania oraz dużą mobilnością zawodową Niemców. Ponadto istnieje możliwość wynajmu mieszkania z innymi osobami, co związane jest automatycznie z niższymi kosztami utrzymania.

Przykładowe adresy w zakresie wynajmu mieszkań poprzez pośredników (Mitwohnzentralen): http://www.mitwohnzentrale.de lub http://www.homecompany.de.

Koszty utrzymania: przeciętnie 1/3 uzyskanych dochodów przeznaczana jest na wynajem i dodatkowe koszty, takie jak prąd, woda, ogrzewanie. Znacznie mniej przeznacza się na artykuły spożywcze, jeżeli przestrzega się następujących zasad: robienie zakupów w dużych centrach, korzystanie z promocji, itp.

Praktyczne informacje dotyczące aktualnych nowości z zakresu życia w Niemczech znajdują się na stronie: http://www.campus-germany.de

Prawo jazdy

Prawo niemieckie nakłada na cudzoziemca obowiązek posiadania międzynarodowego prawa jazdy albo prawa jazdy wystawionego przez władze kraju, z którego pochodzi. Tym prawem jazdy wolno posługiwać się w Niemczech w ciągu pierwszych 6 miesięcy pobytu. Osoby, które uzyskały prawo do pobytu dłuższego niż 6 miesięcy, powinny uzyskać niemieckie prawo jazdy. Wymianę polskiego prawa jazdy na niemieckie można dokonać pod warunkiem, że wniosek w tej sprawie zostanie złożony w okresie nie dłuższym niż 3 lata od uzyskania prawa pobytu.

Przy wjeździe do Niemiec samochód należy oznaczyć międzynarodowym symbolem kraju, w którym jest zarejestrowany. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych są uznawane bez ograniczeń.

ŹRÓDŁO: EURES   


Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

   


Fatal error: Allowed memory size of 201326592 bytes exhausted (tried to allocate 8388608 bytes) in /licznik.php on line 34