FAQ

Czym jest serwis sterafapracy.eu?

strefapracy.eu jest serwisem informacyjno – rekrutacyjnym koncentrującym się na europejskim rynku pracy. Na stronie internetowej serwisu zamieszczane są informacje na tematu europejskiego rynku pracy oraz publikowane są oferty pracy w krajach EOG. Za pomocą serwisu pracodawcy i agencje zatrudnienia mogą prowadzić rekrutację pracowników oraz kontaktować się z kandydatami o pracę.

Jakie są zalety korzystania z serwisu?

Administrator serwisu strefapracy.eu za priorytet stawia jasność i przejrzystość informacji zawartych na stronie serwisu. Znajdują się tutaj aktualizowane informacje dotyczące europejskiego rynku pracy.

Kandydat

Z jakich opcji mogę skorzystać w koncie Kandydata?

Jako kandydat masz możliwość utworzenia swojego profilu, wizytówki, dzięki której pracodawcy mogą Cię wyszukać a następnie zaproponować ofertę pracy zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Na stronie serwisu możesz utworzyć również swoje CV, które następnie możesz wykorzystywać aplikując na interesujące Ciebie oferty. Jeśli masz już gotowe CV, to możesz aplikować załączając w swoim zgłoszeniu już opracowany przez Ciebie dokument. Dzięki integracji strefapracy.eu z LinkedIn masz możliwość również aplikowania wykorzystując swój profil w tym serwisie. Na koniec wcale nie musisz regularnie odwiedzać naszej strony internetowej. Wystarczy, że utworzysz Job Alert a nasz system będzie w ustalonym przez Ciebie czasie regularnie wysyłał oferty spełniające Twoje oczekiwania.

W jaki sposób mogę aplikować na stanowisko pracy?

Masz możliwość aplikowania na ogłoszenia o pracę na trzy sposoby:

  • wykorzystać dane zamieszczone w serwisie,
  • wysyłając wiadomość do pracodawcy wraz z załączonymi dokumentami aplikacyjnymi,
  • aplikując za pomocą zintegrowanego systemu LinkedIn.

Czy mogę sprawdzić jaki jest status moich aplikacji?

Pracodawca otrzymując Twoją aplikację podejmuje decyzje, czy jest zainteresowany bliższą współpracą z Tobą. Po zapoznaniu się z Twoją aplikacją ma możliwość zaznaczenia czy zatwierdza/odrzuca Twoją aplikację. Po wykonaniu przez niego tego działania otrzymasz automatycznie wysłaną wiadomość informującą Ciebie, jaką pracodawca podjął decyzję.

Pracodawca

Jakie zalety ma serwis strefapracy.eu?

Serwis strefapracy.eu umożliwia bezpłatne korzystanie ze swoich zasobów a tym samym realnie wpływa na ograniczenie kosztów związanych z pozyskiwaniem pracowników. Dodatkowo firma rekrutująca za pomocą serwisu może wykorzystać jego możliwości jako system rekrutacyjny pozwalający na zarządzanie aplikacjami. Zamieszczając ogłoszenie o pracę oraz rekrutując za pomocą serwisu na koncie użytkownika pojawiają aplikacje kandydatów, które przeglądać, analizować, odrzucać czy zatwierdzać. System umożliwia również prowadzenie korespondencji z kandydatami bez konieczności korzystania ze swoje skrzynki pocztowej.

Jeśli wolisz korzystać ze swojego systemu rekrutacyjnego to świetnie, nie ma problemu. Wystarczy jak w ogłoszeniu zamieścisz w dedykowanym polu link do Twojego ogłoszenia a kandydaci będą automatycznie przekierowani do Twojej strony.

Czy serwis wysyła powiadomienia o otrzymaniu nowych aplikacji?

Jedną z zalet korzystania z serwisu strefapracy.eu jest automatyzacja procesu rekrutacji. Każda akcja związana z ogłoszeniem o pracę (w tym pojawienie się nowych aplikacji) jest związana z otrzymywaniem wiadomości. Dzięki temu jesteś na bieżąco i możesz monitorować przebieg procesu rekrutacji.

Jak możemy skontaktować się z kandydatami?

System strefapracy.eu umożliwia bezpośredni kontakt z osobami składającymi aplikację. Możesz zrobić wykorzystując dane zawarte w aplikacji bądź wysłać wiadomość za pomocą serwisu. Dzięki temu możesz kontrolować korespondencję z kandydatami na dane stanowisko.

Jak długo oferta pracy jest opublikowana?

Model biznesowy firmy zakłada możliwość publikowania ofert bez ponoszenia kosztów, przy czym w takim przypadku istnieją pewne ograniczenia dotyczące czasu publikacji oferty. W przypadku wykupienia określonego pakietu istnieje możliwość publikacji ogłoszenia do 40 dni kalendarzowych. Szczegóły dotyczące dostępnych pakietów i związanego z nim czasem publikacji ogłoszenia znajduje się tutaj >>Pakiety<<